Nauczyciele, którzy uczyli w szkole w Moszczenicy

W latach dwudziestych w szkole uczyli:

  • Albert Tilze 1922 - 1925
  • Ludwik Droziński 1925 - 1936
  • Maksymilian Zawadzki 1922 - 1925
  • Wiktor Ranoszek 1923 - 1931
  • Franciszek Broll 1925 - 1926
  • Augustyn Dźwigoł 1925 - 1926
  • Maria Kupcówna 1925 - 1927
  • Maria Piątkówna 1925 - 1929
  • Jan Koługa 1926 - 1929
  • Jan Simka 1926 - 1929
  • Zofia Świątkówna 1927 - 1928
  • (?) Dziedzińska 1928 - 1929
  • Zygmunt Rachlewicz 1929 - 1930
  • Zofia Tomaszewska 1929 - 1932

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia 3 spośród wymienionych nauczycieli.

Tilze
Albert Tilze
Ranoszek
Wiktor Ranoszek
Droziński
Ludwik Droziński

Nauczyciele pracujący w szkole w latach trzydziestych (do wybuchu II wojny światowej):

  • Ludwik Droziński 1925-1936
  • Wiktor Ranoszek 1923-1931
  • Zygmunt Rachlewicz 1929-1930
  • Zofia Tomaszewska 1929-1932
  • Otton Wybraniec 1930-1939
  • Joanna Grabowska 1930-1936
  • Jan Lubczyk 1932-1933
  • Franciszek Machura 1934-1939
  • Jan Pytlik 1935
  • Zofia Kaczmarczykówna 1936
  • Wacław Mierzwicki 1936-1938
  • Alojzy Spyrka 1937-1939
  • Mieczysław Rolecki 1938-1939
  • Zygmunt Woźniak 1936

Nauczyciele pracujący w czasie okupacji:

  • Elfrida Behr
  • Rudolf Biernat
  • Józef Guras
  • Rita Hubert
  • (?) Lehmann
  • (?) Muller
  • Franciszek Ranoszek
  • (?) Raszka
  • (?) Rolecka
  • Paul Sching
  • Franz Füscher
  • Franz Winterberg
  • (?) Linden

Nauczyciele uczący po II wojnie światowej

  • Otton Wybraniec 1945
  • Gertruda Sitek 1945
  • Józef Klus 1945 - 1948
  • Franciszek Machura 1945 - 1960
  • Wilhelm Pustówka 1946 - 1948
  • Stefania Twerdochlib 1946 - 1948
  • Janina Szkudlińska 1946 - 1949
  • Antoni Latocha 1946 - 1947
  • Helena Klus 1946 - 1948
  • Zofia Kaczmarczyk 1947
  • Franciszek Morawiec 1948 - 1976
  • Maria Antończyk 1948 - 1987
  • Stefania Gatnarczyk 1948 - 1950
  • Józef Kunz 1948 - 1949
  • Maria Staniek 1949 - 1951
  • Helena Lechnert 1949 - 1952
  • Albert Mazur 1949 - 1955
  • Helena Blanik 1950 - 1951
  • Genowefa Morawiec 1948 - 1976
  • Rudolf Ledwoń 1951 - 1961
  • Lidia Szkutek 1951 - 1971
  • Ryszard Weinbreimauer 1953 - 1960
  • Irena Srokowa 1955 - 1969
  • Emeryk Wysłucha 1960 - 1994
  • Barbara Jaguścik 1961 - 1996
  • Elżbieta Walek 1962 - 1969
  • Bolesław Jackowski 1962 - 1965
  • Teresa Bocek-Kałka 1963 - 1964
  • Helena Fercowicz 1964 - 1967
  • Jadwiga Frączkowska 1964 - 1983
  • Anna Dziubek 1965 - 1967
  • Bernadeta Krężelok 1965 - 1969
  • Jadwiga Skorupa 1966 - 1973
  • Janina Maślanka 1966 - 1968
  • Krystyna Cichoń 1966 - 1969
  • Bożena Wojsław 1967 - 1968
  • Stanisława Wiaderna 1968 - 1970
  • Henryka Pilśniak 1968 - 1970
  • Ewa Czopnik 1968 - 1976
  • Jadwiga Szkatuła 1969 - 1998
  • Elżbieta Bogocz 1969 - 1998
  • Barbara Kubiczek 1969 - 1998
  • Marianna Winiarczyk 1970 - 1998
  • Urszula Kałuża 1969 - 1998
  • Wacława Dulek 1970 - 1998
  • Maria Kłosek 1971 - 1999
  • Teresa Nałudka 1972 - 1998
  • Bożena Sadowska 1972 - 1981
  • Kazimiera Bandyk 1972
  • Wanda Trynda 1973 - 2000
  • Maria Grabińska 1974 - 1990
  • Irena Obszyńska 1975 - 1999
  • Eugenia Kłopotek 1975 - 1999
  • Bernadetta Szymaniec 1976 - 1977
  • Maria Marcol 1980 - 1993
  • Ludwika Piekarczyk 1981 - 1982
  • Danuta Lubos 1982 - 1987
  • Małgorzata Maciejewska 1982 - 1994
  • Dorota Bury 1982 - 2004
  • Elżbieta Bartkowiak 1984 - 1992
  • Teresa Czarnecka 1984 - 1994
  • Kornelia Wyszyńska 1985 - 1991
  • Barbara Puchała 1986 - 2003
  • Halina Flis 1987 - 1993
  • Lucyna Zych 1989 - 1992
  • ks. Andrzej Rudol 1990 - 1992
  • Anna Gajda 1990 - 2000
  • Tomasz Majewski 1990 - 1991
  • Agnieszka Maruszewska 1991 -
  • Katarzyna Biskupek 1991 - 2001
  • ks. Stanisław Budniok 1991 - 1998
  • Wanda Piskowska 1992 - 2004
  • ks. Joachim Glanc 1992 - 1996
  • Halina Konieczny 1993 -
  • Lidia Machej 1993 - 2001
  • Aleksander Kozyra 1993 - 1995
  • Tomasz Król 1993 - 1994
  • Dominika Sunita 1993 - 1998
  • Grażyna Jaguścik 1993 - 1994
  • Grażyna Kaczmarek 1993 - 1997
  • Anna Gołdyn 1994 - 1999
  • Joanna Dobrowolska 1994 - 1996
  • Dorota Sitek 1995 - 2003
  • Beata Roś 1995 - 1997
  • ks. Bernard Grabowski 1996 - 1999
  • Ryszard Oślizło 1996 - 2002
  • Joanna Łapińska 1996 - 1998
  • Tomasz Sury 1996 - 1997
  • Krzysztof Herba 1997 - 2002
  • Alicja Jendrzejek 1997 - 2002
  • Tadeusz Skubis 1997 - 1999
  • Weronika Budka 1997 - 1998
  • Teresa Błasiak 1998 - 2000
  • Piotr Świąder 1998 - 1999
  • Elżbieta Bobik 1999 - 2001
  • Robert Korzeniewski 1999 - 2002
  • Maria Sławko 1999 - 2001
  • Anita Wala 1999 - 2003
  • Arkadiusz Janeczko 1999 - 2000
  • ks. Janusz Wilk 1999 - 2000
  • Marta Wiśniewska 1999 - 2000
  • Tadeusz Więciorek 1999 -
  • Zuzanna Tarasek 1999 - 2003
  • Agnieszka Soska 1999 -
  • Jacek Kołton 1999 - 2000
  • Dorota Krupa 2001 - 2003
  • Beata Mucha 2002 - 2004
  • Aleksandra Michalik 2004 -